<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=271489683739696&ev=PageView&noscript=1" /> <img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=3248179328633167&ev=PageView&noscript=1" />
dr Iga Sobczyk
Gabinet Premium

Historie sukcesu

Albo masz WYNIKI - albo masz WYMÓWKI :)

Historia z mojego ulubionego cyklu: ''' Albo masz WYNIKI, albo masz WYMÓWKI '' Zespół metaboliczny w skład którego wchodzi m.in: nadciśnienie tętnicze 🩺, otyłość, nieprawiłdowy poziom glukozy i insuliny 💉, stłuszczenie wątroby i serca ❤️, zaburzenia mikrobiomu jelit💩💩. Po zastosowaniu zmian w odżywianiu oraz w aktywności fizycznej wyniki po 6 misiącach są imponujące 😍😍

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy, hashimoto, zapalenie żołądka, nadciśnienie tętnicze i wysoki poziom cholesterolu

Pani Małgosia ( 50 lat) ze Ścinawy zgłosiła się do poradni w celu redukcji wagi i porawy parametrów we krw ( wysoki poziom cholesterolu, niedobór witaminy D3). Towarzyszące jednostki chorobowe takie jak niedoczynnośc tarczycy, Hashimoto oraz problemy ze stony układu gastrycznego ( zapalenie żołądka, dwunastnicy, reflux, zaparcia, hemoroidy) nie stanowiły dla niej problemu w uzyskaniu poprawy stanu zdrowia.  W niespełna 7 miesiący Pani Małgosia pod wpływem diety  poprawiła wyniki we krwi, obniżyła  ciśnienie tętnicze oraz  poziom cholesterolu i glukozy w surowicy krwi.  Ze względu na problemy z żołądkiem i jelitami wprowadzono mikroodzywianie organizmu z probiotykoterapią celowaną. Efektem ubocznym była równiez redukcja wagi ( -20 kg!). Pacjentka wygląda młodziej, zdrowiej,  tryska  energią i bardzo dobrym samopoczuciem  :)  Gratulacje :) 

CZYTAJ WIĘCEJ

Tydzień poświęcony cukrzycy- i wyniki pacjenta

Tydzień poświęcony nieprawidłowym poziomom glukozy, insuliny czy cukrzycy na półmetku - więc warto zaprezentować niesamowite wyniki jednego z pacjentów, który w dni:

- zredukował wagę o 8,5 kg, a tkankę tłuszczową o 12,2 kg

 - poprawił poziom glukozy na czczo

- ciśnienie, które zagrażało życiu zaczęło wykazywać spadek

- Mniej się poci , denerwuje, rewelacyjnie się czuje

- Zaparcia już nie są dla niego wstydliwym problemem

- Przestał obawiać się lekarzy i specjalistów

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska walka z niedoczynnością tarczycy, Hashimoto

Efekt MĘSKIEJ (!) walki z niedoczynnością tarczycy , Hashimoto, nadciśnieniem tętniczym , notorycznym zmęczeniem, rozdrażnieniem , brakiem koncentracji i 100 kg wagą.  Odpowiednie odżywienie organizmu, eliminacja oraz i możemy podziwiać niesamowite efekty w dni  60dni:

-  redukcja wagi i tkanki tłuszczowej (-12,6 kg) 

- zbudowanie masy mięśniowej i tkanki kostnej ,

- unormowanie stężenia hormonów we krwi z obniżeniem dawek leków,

- kaloryczność ułożonej diety nie należała do najniższych bo 2.700 kcal/ dobę (przy niedoczynności i Hashimoto!)

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ubytek tkanki tłuszczowej u Mężczyzny z niedocznynnością tarczycy i Hashimoto

Niesamowite  ''po świąteczno- wielkanocne'' wyniki mojego  pacjenta, który na wizycie kontrolnej odnotował bardzo duży spadek wagi i tkanki tłuszczowej. Na uwagę  zasługuje fakt, że pacjent ( mężczyzna) ma kilka  jedostek chorobowych utrudniających proces redukcji do których należy: niedoczynność tarczycy, Hashimoto oraz  nadciśnienie tętnicze, otyłość i  niestety  standardowy (już chyba) niedobór żelaza,  selenu i Wit. D3.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta lekkostrawna - 5,4 kg mniej w niespełna miesiąc

Z przyczyn zdrowotnych pacjentka poddana została laparoskopii dolnej częsci jamy brzusznej. Ponadto wrzody żołądka, refluks i rozległe zapalenie błony śluzowej żołądka  wręcz zmusiły moją  pacjentkę Panią  Justynę  do wizyty u mnie w gabinecie. Przy tego typu problemach ze strony układu pokarmowego jedyną słuszną i zalecaną przez lekarzy gastroenterologów dietą -  jest dieta lekkostrawna. W diecie tej  dominują posiłki  z pieczywa pszennego, zmiksowane, zblendowane na gładką masę. W posiłkach obiadowych wskazane są ziemniaki w każdej postaci, a biały ryż czy pszenny makaron muszą być  bardzo dobrze ugotowane, rozgotowana wręcz przegotowane.  Zupki mleczne, zacierki, budynie,  kluseczki, kaszka manna, biała bułka z masłem, dżemem lub  marmoladą  to niektóre propzycje diety lekkostrawnej. Wymienione posiłki diety lekkostrawnej mają na celu załagodzić stan zapalny i nie podrażniać dodatkowo układu pokarmowego- co było głównym celem mojej pacjentki i gastroenterologa. Warto jednak wspomnieć, że taki sposób odżywiania NIE mobilizuje  organizmu  do redukcji wagi i tkanki tłuszczowej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 kg w 60 dni (!)

W niespełna 60 dni Pani Ania (34 lata)  zredukowała swoją wagę z 90 kg do 80! Dietę stosowała zgodnie z moimi zaleceniami,  włączyła  wymaganą  minimalną formę aktywności fizycznej w postaci codziennych spacerów (30 minutowych) na świeżym powietrzu, i jak przyznaje sama pacjentka nawet nie zauważyła jak ubyło jej 10 kg. Pani Ania czuje się  doskonale. Na diecie zaczeła więcej jeść, nawet nie przejada rozpisanych przeze mnie zbilansowanych posiłków. Potwierdza, że  ma więcej siły i energi, budzi się  z rana wyspana i wypoczeta . Ma doskonały humor, zmieniła fryzurę :)  Poprwie uległ stan włosów, skóry i paznokci, praca jej jelit nabrała regulrności i prawidłowej fizjologii. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 kg mniej przy zespole metabolicznym

Po pierwszym miesiącu od wprowadzenia diety Pani Hanna zredukowała wagę o 10 kg (143,5 do 134,4 kg).  Występujący u niej zespół metaboliczny  w skład którego  wchodzi między innymi: otyłość brzuszna, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, insulinooporność, zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowe wyniki w surowicy krwi) nie stanowiły problemu  w osiągnieciu takiego efektu w 30 dni.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najtrudniej jest - ... po prostu zacząć

Chłopiec (15 lat)  rozpoczął zdrowe odżywianie już w lipcu ubiegłego roku. Rodzice przyznali, że juz od dwóch lat (!)  zbierali się do mnie  na wizytę i zawsze było  coś ważniejszego ( a mieszkają dosłownie 4 ulice dalej). Jednak czas w którym zwlekali lub odkładali wizytę  na przysłowiowe ''później''  zadziałał  na niekorzyść wszystkich. 

CZYTAJ WIĘCEJ
moja-poradnia/historie-sukcesu
POKAŻ
dr Iga Sobczyk - ZnanyLekarz.pl
POKAŻ